Kazimierz Koprowski dr nauk humanistycznych

Kazimierz KoprowskiOdbył studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim a wyższe magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (dzisiaj Uniwersytet Pedagogiczny). Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie ?Zarządzania i Marketingu? oraz studia podyplomowe z ?Zarządzania i przedsiębiorczości w oświacie?, Członek, założyciel Oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Inicjator i założyciel Tarnowskiego Stowarzyszenia Jana Pawła II. Honorowy Prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego ?Karolina?. Wieloletni przewodniczący Rady Parafialnej przy Parafii pw. Bł. Karoliny w Tarnowie. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie.

Wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 23 im. Jana Pawła II w Tarnowie i Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu. Wykładowca prawa oświatowego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. W latach 1995-2003 Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Tarnowa. Twórca Tarnowskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego. Wdrożył i przeprowadził reformę oświaty w Tarnowie w latach 1999-2002. W latach 2005 - 2007 Dyrektor Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży ?KANA? w Tarnowie powołany przez Biskupa Ordynariusza Tarnowskiego. Radny Rady Miejskiej w Tarnowie w latach 1994 ? 1998, 2006 ? 2007, 2010 ? 2014. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w latach 1994 ? 1998, 2013 ? 2014. Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa w latach 2007-2010.

Doświadczony samorządowiec, społecznik i przyjaciel młodzieży. Odznaczony: Srebrną Honorową Odznaką Przyjaciół Harcerstwa, Odznaką Przyjaciel Dziecka, medalem ?Za Zasługi dla Obronności Kraju?, oraz wieloma innymi.

Żona Barbara, ojciec dwóch synów Arkadiusza i Kamila.

Bardzo dużo zależy od wyborów europejskich i samorządowych. Jeśli te pierwsze będą niekorzystne dla PO, mogą w konsekwencji wywołać pewne procesy wewnątrz samej Platformy. Ważniejsze będą wybory samorządowe, bo tutaj chodzi o realną władzę. Jeżeli PO zacznie tracić władzę w województwach, będzie to poważny kryzys obecnego układu, w którym partia rządząca ma władzę w niemal wszystkich województwach.

Jarosław Kaczyński
Prezes Prawa i Sprawiedliwości

Nie chcemy jak obecna władza, zamykać się w biurach i gabinetach, odgradzać od ludzi barierkami i ochroniarzami.

Beata Szydło
Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości

Małopolska jest regionem, w którym najszybciej w Polsce rośnie bezrobocie. Ponad połowa wszystkich bezrobotnych to ludzie młodzi, poniżej 34 roku życia. To skandal!

Andrzej Duda
Poseł Prawa i Sprawiedliwości

chwilowka