Słowno wstępne

Jestem otwarty na współpracę z organizacjami, osobami prywatnymi a także instytucjami samorządowymi jak i państwowymi, które działają na rzecz rozwoju miasta i regionu. Liczę, iż na łamach mojego portalu najciekawsze informacje , pomysły i inspiracje znajdą swoje miejsce. Niech ten elektroniczny przekaz będzie wizytówką mojej osoby i sympatyków "Regionu tarnowskiego".

Kazimierz Koprowski
Kandydat na Prezydenta Miasta Tarnowa

Wielki biznes w centrum Tarnowa?

 2018-10-12

Informacja prasowa

Wielki biznes w centrum Tarnowa? Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii Marcin Ociepa zadeklarował wsparcie dla koncepcji powstania Centrum Usług Biznesowych, przedstawionej przez Kazimierza Koprowskiego, kandydata PiS – Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Tarnowa. Odbyło się w tej sprawie również spotkanie z tarnowskimi przedsiębiorcami. - Tarnów się wyludnia.

Ubywa około tysiąca mieszkańców rocznie. Co zrobić, aby zatrzymać tutaj młodych ludzi? Trzeba dać im ofertę trwałej, dobrej pracy z godnym uposażeniem i ofertę mieszkaniową – mówił Kazimierz Koprowski. Pomysłem na ożywienie gospodarcze centrum Tarnowa jest koncepcja Centrum Usług Biznesowych. Na ten cel proponuje wykorzystanie znajdujących się w sąsiedztwie dworca PKP terenów po byłym Owintarze, a także zaniedbanych obszarów „za torami”. - Jeśli chodzi o tereny po Owintarze to możemy dać właścicielom działek pewną ofertę wykupu lub zamiany na inne na terenie Tarnowa.

Natomiast jeśli chodzi o tereny „za torami” to jestem już po wstępnych rozmowach z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. Obiecał, że jeśli będzie zainteresowanie ze strony samorządu, będzie konkretna propozycja gospodarczego uaktywnienia, to dojdzie do porozumienia i na korzystnych warunkach pozyskamy działki Skarbu Państwa – stwierdził K. Koprowski. - Deklarujemy wsparcie w przygotowaniu oferty Tarnowa dla inwestorów zagranicznych – powiedział wiceminister Marcin Ociepa. – Nasi eksperci są w stanie przyjechać, zewnętrznie ocenić cały potencjał i aktywnie wspierać Tarnów w tego typu działaniach. Kazimierz Koprowski poinformował ponadto wiceministra oraz tarnowskich przedsiębiorców, że rozmawiał już także ze Starostą Tarnowskim Romanem Łucarzem i niektórymi wójtami, aby połączyć tereny inwestycyjne i stworzyć wspólną przestrzeń dla rozwoju gospodarczego, a następnie skomunikować te tereny z autostradą A4.

Dotrzymujemy słowa

 2018-09-29

Dotrzymujemy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie Kazimierz KOPROWSKI mówi, że trzeba na nowo zbudować markę Tarnowa, o nadejściu złotej ery dla tarnowskiej oświaty, monitorowaniu przez lekarza miejskiego czasu oczekiwania na świadczenia medyczne i dlaczego jest tak bardzo zdeterminowany, aby młodzi ludzie z naszym miastem wiązali swoją przyszłość Skąd pomysł na hasło „Dotrzymuję słowa!”? Jestem przekonany, że swoją dotychczasową postawą i działalnością udowodniłem, że można na mnie polegać.

Dotrzymywanie słowa to też cecha ugrupowania, które reprezentuję – Prawa i Sprawiedliwości. Nigdy dotąd po 1989 roku nie było tak, by rządzący tak szybko spełnili obietnice wyborcze. PiS dotrzymuje słowa w rządzie, ja ze swoją drużyną czyli radnymi z naszej listy dotrzymam słowa w samorządzie. Jeśli wygramy, a jestem o tym głęboko przekonany – Tarnów również doświadczy dobrej zmiany. Czuje się Pan dobrze przygotowany do objęcia funkcji prezydenta? Nie jestem oderwany od rzeczywistości, nie jestem z kosmosu. Przecież jeżdżę po tych samych ulicach i robię zakupy w tych samych sklepach co tarnowianie. Wiem, że sprawowanie funkcji prezydenta to nie tylko bytność na imprezach, przecinanie wstęg, ale codzienna ciężka praca. Mam też olbrzymie doświadczenie samorządowe.

Tadeusz Tertil - prawdziwy ojciec miasta Tarnowa

Tarnowski burmistrz sprawował swój urząd w latach burzliwych i trudnych, w okresie wzmożonych napięć politycznych, zagubienia i zamętu spowodowanego wojenną zawieruchą i wreszcie równie gorączkowym i niestabilnym czasie pierwszych lat wolności .Doktor Tertil był wyjątkową postacią na arenie dziejów naszego miasta. Wielki patriota, budowniczy obiektów użyteczności publicznej, architekt, ?Samarytanin ubogich? z Tarnowem związany był nierozerwalnie, mimo iż z niego się nie wywodził.

Urodził się 7 września 1864 roku w Sanoku. Był synem zamożnego urzędnika austriackiego, Roberta Tertila i Wilhelminy z Płońskich z dziada pradziada tarnowianki. Po ukończeniu gimnazjum rozpoczął naukę w seminarium w Przemyślu. Nie była mu jednak pisana droga duszpasterza. Po roku studiów teologicznych, zainteresował się prawem. Tytuł doktora praw uzyskał na Uniwersytecie Lwowskim. W trakcie studiów zetknął się z biedą. To skłoniło go do udzielania korepetycji gimnazjalistom i słabszym kolegom ze studiów.

wSieci.pl

18 wrzesień 2019

  • "Sieci": Wywracanie rodziny

    Spór wokół rodziny ma rzeczywiście cywilizacyjny charakter i nie ma w nim miejsca na kompromis

  • XI Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci

    W czwartek 26 września rozpocznie się w Gdyni kolejna edycja Festiwalu NNW, który w tym roku będzie miał wyjątkowo bogaty program. Zaplanowano projekcję60 filmów dokumentalnych oraz fabularnych, polskich i zagranicznych, panele dyskusyjne, Pitching Forum, koncerty, Projekt Młodych dla Historii, aktywności dla młodzieży i dzieci. Festiwal potrwa do niedzieli 29...

Niezalezna.pl

Źródła nie znaleziono