Słowno wstępne

Jestem otwarty na współpracę z organizacjami, osobami prywatnymi a także instytucjami samorządowymi jak i państwowymi, które działają na rzecz rozwoju miasta i regionu. Liczę, iż na łamach mojego portalu najciekawsze informacje , pomysły i inspiracje znajdą swoje miejsce. Niech ten elektroniczny przekaz będzie wizytówką mojej osoby i sympatyków "Regionu tarnowskiego".

Kazimierz Koprowski
Kandydat na Prezydenta Miasta Tarnowa

Centrum Nauki Szczepanik

 2018-09-13

Centrum Nauki Szczepanik w opustoszałym budynku dworca PKP w Mościcach – to moja propozycja którą, zaprezentowałem w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie podczas mobilnej wystawy Centrum Nauki Kopernik. Mobilną wystawę, która przyjechała do naszego miasta tzw. „Naukobusem” odwiedziło przeszło tysiąc młodych osób. Z zapałem rozwiązywali łamigłówki, poznawali wnętrze człowieka, doświadczali ogromnej mocy ciśnienia powietrza na Półkulach Magdeburskich, działania energii kinetycznej jak również sprawdzali swoją pamięć czy swój słuch.

Swoisty poligon doświadczalny dla dzieci i młodzieży, być może otworzy drogę do powstania Centrum. Podczas swojego wystąpienia podzieliłem się z młodymi ludźmi zrealizowaniem pomysłu utworzenia w Tarnowie Centrum Nauki Szczepanik. Ta wyjątkowa inicjatywa znalazłaby miejsce w obecnie zamkniętym budynku PKP w Mościach. - Należy zintensyfikować działania samorządu, aby przejąć ten obiekt. Mamy mocną pozycję negocjacyjną, ponieważ ta nieruchomość mogłaby być swoistą rekompensatą dla Tarnowa za utrudnienia związane z remontami wiaduktów, które trwają od wielu lat – stwierdził.

 

– Musimy jako stolica subregionu proponować śmiałe rozwiązania i właśnie takim jest Centrum Nauki Szczepanik. Świetna lokalizacja budynku, planowana budowa w sąsiedztwie parkingu park&ride oraz przede wszystkim duża przestrzeń wystawiennicza to atuty tego pomysłu. Drugie życie dla dworca w Mościcach to dla mnie jeden z priorytetów. Centrum Nauki Szczepanik może okazać się prawdziwym hitem, który będzie przyciągał wycieczki szkolne z całego regionu. Natomiast obok budynku mógłby powstać Park Doświadczeń. Dodatkową funkcją obiektu, byłoby wskrzeszenie w ograniczonej formie funkcji dworca, czyli wydzielenie pomieszczenia na potrzeby poczekalni dla pasażerów. Powstanie Centrum mogłoby w poważnej części sfinansować Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

wSieci.pl

25 maj 2019

  • KONKURS DLA DZIECI – na prace czekamy DO 7 CZERWCA!

    Przed nami szczególna sobota – Dzień Dziecka. Mamy pomysł! Wykorzystajcie ten wyjątkowy weekend do rodzinnej zabawy i stwórzcie wspólnie pracę plastyczną na konkurs tygodnika „Sieci”.

    Macie czas do 7 czerwca. To uspokajająca wiadomość dla naszych czytelników, którzy dzwonili i pisali zaniepokojeni, czy ich prace dotrą na...

  • Wieczór wyborczy oglądaj w telewizji wPolsce.pl

    Już od godz. 20:50 startuje w niedzielę jedyny w swoim rodzaju WIECZÓR WYBORCZY, w którym wezmą udział znani publicyści telewizji wPolsce.pl: Marcin Wikło, Wojciech Biedroń, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Marcin Fijołek, a także publicysta TVP Tadeusz Płużański.

Niezalezna.pl

Źródła nie znaleziono

chwilowka