Słowno wstępne

Jestem otwarty na współpracę z organizacjami, osobami prywatnymi a także instytucjami samorządowymi jak i państwowymi, które działają na rzecz rozwoju miasta i regionu. Liczę, iż na łamach mojego portalu najciekawsze informacje , pomysły i inspiracje znajdą swoje miejsce. Niech ten elektroniczny przekaz będzie wizytówką mojej osoby i sympatyków "Regionu tarnowskiego".

Kazimierz Koprowski
Kandydat na Prezydenta Miasta Tarnowa

Centrum Badawczo - Rozwojowe w Grupie Azoty

 2018-10-29

Grupa Azoty otworzyła w Tarnowie Centrum Badawczo - Rozwojowe, które pozwoli na efektywne budowanie przewagi konkurencyjnej. Zapewni podniesienie poziomu innowacyjności. Honorowym gościem był premier Mateusz Morawiecki, który docenił 14 miesięczny wysiłek Tarnowian przy realizacji projektu. Stwierdził, że to ogromna radość, że polskie firmy tworzą takie Centra jak to: nowoczesne, innowacyjne i wspierające rozwój polskich produktów. Premier  podziękował mi że, byłem dobrym duchem tworzenia Centrum Badań i Rozwoju Grupy Azoty. Udzielił mi poparcie w wyborach na Prezydenta Miasta Tarnowa za co, serdecznie podziękowałem.

Pani Emilewicz

Poparcie Jarosława Gowina

 2018-10-27

Jarosław Gowin: Tarnów jest miastem z ogromnym potencjałem, ale potencjałem który jest od wielu lat niewykorzystany – ocenił wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin. W sobotę poparł kandydata PiS na prezydenta tego miasta Kazimierza Koprowskiego.

Według Jarosława Gowina, inicjatywa kandydata PiS, aby stworzyć w dawnych zakładach przetwórstwa Owintar, w Centrum wysoko wyspecjalizowanych i zarazem wysokopłatnych usług jest remedium na jedną z największych bolączek dzisiejszego Tarnowa, którą - zdaniem wicepremiera - jest „drenaż młodych dobrze wykształconych ludzi”, a także wpisuje się w propozycje rządu Mateusza Morawieckiego dla miast średniej wielkości, takich jak Tarnów.

„Tutaj po prostu nie ma dla nich miejsc pracy, dlatego wyjeżdżają oni do Krakowa, Wrocławia, Warszawy, a nawet do Rzeszowa. Tarnów będzie się rozwijał, jeżeli będą tutaj powstawać miejsca pracy dla dobrych specjalistów” - ocenił Gowin. Zadeklarował, że inicjatywa Koprowskiego zagospodarowania terenów dawnego Owintaru będzie miała pełne rządowe wsparcie. „Zapewne będzie mogła też liczyć na wsparcie władz wojewódzkich, bo Zjednoczona Prawica odniosła w Małopolsce druzgoczące zwycięstwo” - dodał lider Porozumienia.

Seweryn Partyński poprze w II turze Kazimierza Koprowskiego

2018-10-29

Seweryn Partyński z Kukiz’15 udzielił poparcia Kazimierzowi Koprowskiemu. – Omówiliśmy każdy punkt z mojego programu i każdy został zaakceptowany. Znaleźliśmy consensus, bo jeżeli razem decydujemy się na zakup samochodu, to nie będziemy już kłócić się o jego kolor – mówi Partyński. – Jeżeli rzeczywiście uda się zrealizować ten wspólny program, to z moich 5 proc., które uzyskałem w wyborach, może się okazać, że będzie 100 proc. sukcesu dla Tarnowa i dla młodych ludzi. Sami kandydaci ułatwili mi tę decyzję związaną z przekazaniem poparcia. Kazimierz Koprowski zwrócił się do mnie, tymczasem drugi z kandydatów nie wykonał żadnego gestu, żeby nas młodych ludzi w jakikolwiek sposób wysłuchać. Mam nadzieję, że porozumienie po wyborach będzie realizowane przez Kazimierza Koprowskiego – wyjaśnia Seweryn Partyński. – Zgoda powinna budować i w imię tej zgody zdecydowaliśmy się na podpisanie porozumienia o współpracy – komentuje Kazimierz Koprowski. – To porozumienie o współpracy programowej, o wzajemnym wspieraniu się, zaangażowaniu młodych ludzi skupionych wokół Seweryna Partyńskiego, skupionych także w Kukiz’15, aby poparli również program PiS-u, poparli mój program dla rozwoju Tarnowa. Ten program dotyka każdej dziedziny – tłumaczy kandydat na prezydenta Tarnowa.

Bezpieczeństwo mieszkańców Tarnowa

2018-10-19

Ze względu na coraz większą liczbę aut, nasze miasto boryka się z problemem dużego natężenia ruchu kołowego na ulicach. Sytuacja ta prowadzi do zwiększenia czasu potrzebnego do przemieszczenia się z jednego punktu miasta do drugiego, co rodzi frustrację wśród kierowców i stwarza niebezpieczeństwo.

Wydłużony czas przejazdu oraz liczne postoje w zakorkowanych ulicach przekładają się na pogorszenie jakości powietrza. Jedną z prób rozwiązania tego problemu jest odpowiednia organizacja ruchu pojazdów, a zwłaszcza miejsc newralgicznych takich jak skrzyżowania.

Coraz częściej do sterowania sygnalizacją świetlną wykorzystuje się inteligentne moduły, które dają możliwość reakcji sygnalizacji na danym skrzyżowaniu, w zależności od aktualnego natężenia ruchu. Mając w swoim programie aspekty bezpieczeństwa naszych obywateli, skłaniam się do budowy i realizacji inteligentnych skrzyżowań świetlnych. Doceniam każdy wysiłek włożony przez samorząd poprzez realizację rozwiązań komunikacyjnych w naszym mieście poprawiające bezpieczeństwo obywateli.

Skrzyzowanie świetlne na  ul. Chemicznej  z Zbylitowską Górąwska

 

Minister Elżbieta Rafalska w Tarnowie

2018-10-17

Minister Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, na moje zaproszenie gościła w Tarnowie.

Wydatne wsparcie dla rodzin, osób niepełnosprawnych, a także kontynuacja w najbliższych latach programów rządowych pomocy dla najuboższych. Te zapewnienia padły podczas spotkania minister Elżbiety Rafalskiej z mieszkańcami Tarnowa. Minister nawiązała do czołowych programów społecznych Prawa i Sprawiedliwości – w tym przede wszystkim „Rodziny 500 +”. Elżbieta Rafalska zadeklarowała że, rządowi zależy na sprawiedliwym podziale środków i niwelowaniu różnić społecznych oraz ekonomicznych między dużymi miastami i małymi gminami miejsko – wiejskimi.

Zaproszony gość omówił też, kwestię polityki senioralnej – czyli m.in. programu „Leki 75 +” oraz budowy domów i klubów seniora.  My widzimy, że samorządy powinny mieć większą zachętę do realizacji rozmaitych zadań społecznych.  Minister Rafalska podczas spotkania w Tarnowie zwróciła też uwagę na rolę samorządu. "To nie jest jedynie rola rządu i pieniędzy rządowych.

Samorządy także same powinny zabezpieczać w swoich budżetach pieniądze na ten cel" - podkreślała. Rząd dołoży wszelkich środków dla samorządów, by powstawały place zabaw, domy seniorów, zewnętrzne siłownie itp.

Otrzymałem wsparcie od minister Rafalskiej, w zakresie proponowanych projektów dotyczących  rodziny i seniorów w Tarnowie.

"Proszę o pomoc, abyśmy w Tarnowie jako społeczeństwo stanęli na nogi"

wSieci.pl

18 wrzesień 2019

  • "Sieci": Wywracanie rodziny

    Spór wokół rodziny ma rzeczywiście cywilizacyjny charakter i nie ma w nim miejsca na kompromis

  • XI Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci

    W czwartek 26 września rozpocznie się w Gdyni kolejna edycja Festiwalu NNW, który w tym roku będzie miał wyjątkowo bogaty program. Zaplanowano projekcję60 filmów dokumentalnych oraz fabularnych, polskich i zagranicznych, panele dyskusyjne, Pitching Forum, koncerty, Projekt Młodych dla Historii, aktywności dla młodzieży i dzieci. Festiwal potrwa do niedzieli 29...

Niezalezna.pl

Źródła nie znaleziono